אמיטב בצ'אן
סיווג:  Bollywood
חברים: 84
סוג: ציבורית
הצטרף לקבוצה »
(3,777) פורום
(1,090) גלריה
(2) אירועים
(55) סקרים
(84) חברים
(5) כתבות
(18) קבצים
(194) קישורים
(1) מומלצים
דווח על קבוצה
SMS לקבוצה
          עזרה      הגדרות      כניסה     
    אתה נמצא כאן     ראשי    אמיטב בצ'אן    כתבות         
    
אמיטב_10_20_30.jpg על הקבוצה
אמיטב בצ'אן (נולד ב-11 באוקטובר 1942), שחקן קולנוע הודי.
גדול שחקני הודו בכל הזמנים
בפורום זה כותבים ומדברים על אמיטב ....
אז ,תכתבו ,תשאלו, ותגיבו , תהנו.

קורות חיים של אמיטב בצ'אן


הצטרף לקבוצה »
מידע על הקבוצה
הקמה: 4 ספטמבר, 2008
מייסד קבוצה: משה ספיר
חברים: 84
גברים: 31, נשים: 53
גיל ממוצע: 43
רמת פעילות: גבוהה
   אמיטב בצ'אן מאז ועד היום-מאת משה ספיר      שלח לחבר
   מאת: משה ספיר  |  11 דצמבר, 2008  |  נצפתה 21,160 פעמים  

אמיטב בצ'אן מאז ועד היום-מאת משה ספיר אמיטב בצ'אן (נולד ב-11 באוקטובר 1942), שחקן קולנוע הודי,בנם של ד"ר האריוואנש ראי בצ'אן וטאגי' בצ'אן,יליד העיר אלהבאד שנמצאת באוטאר פארדש בהודו.
לאמיטב אח אחד בשם אג'יטב בצ'אן.
אמיטב הכיר את אשתו השחקנית ג'יה באדורי(בצ'אן) על סט הצילומים של הסרט "גודי" ,מסיבות שונות אמיטב לבסוף לא שיחק לצידה בסרט,אך הזוג הצעיר המשיך בסדרת סרטים מגוונת(בנסי בירג'ו,אק נזאר,זאנג'יר,שולאי ועוד רבים).
אמיטב וג'יה החליטו להתחתן בשנת 73 לאחר הצלחת הסרט "זאנג'יר"(חבלי ברזל).
בשנת 74 נולדה ביתם הבכורה שוויטה בצ'אן,ובשנת 76 נולד בנם אבישק בצ'אן שכיום שחקן מדובר בתעשית הקולנוע ,בוליווד".

אמיטב החל את הקריירה שלו מהסרט "סאט הינדוסטאני" (7 הודים) בשנת 69,משחקו של אמיטב בסרט זה זכה לשבחים רבים ואף זיכה את אמיטב בפרס תגלית השנה.
לאחר מכן בשנת 71 אמיטב שיחק לצד השחקן ראג'ש קאנה בסרט "אנאנד" שזכה להצלחה רבה והפך ללהיט גדול וכמו כן זיכה את אמיטב לפרס הפילם פייר הראשון עבור משחקו בסרט זה בתפקיד שחקן המשנה.
לאחר הסרט "אנאנד" אמיטב החל בסדרת סרטים כשחקן ראשי,אך סרטים אלו נחלו כישלון (פייר קי קהאני,בנסי בירג'ו,רסטא קא פאטאר,אק נזאר,סנג'וג ,פרוואנה)מבקרי הקולנוע,הבימאים,והמפיקים החלו לפקפק בליהוק אמיטב לסרטים נוספים,אך חבר קרוב השחקן הקומי מהמוד ליהק את אמיטב לסרטו הקומי "בומבי טו גואה" סרט שנחל הצלחה והחזיר את אמיטב לכותרות.
בזמן שהסרט "בומבי טו גואה" בנתיים מצליח בקולנוע,הבימאי פראקש מהרא החל לחפש שחקן ראשי לסרטו "זאנג'יר",השחקן פראן(אביו של אמיטב בסרט אמאר אקבר אנטוני)שגם משחק בסרט של מהרא"זאנג'יר" המליץ לפראקש ללכת עימו לצפות בסרט "בומבי טו גואה" וציין כי משחק בסרט בחור חדש בשם אמיטב בצ'אן וכי הוא נחוש בדעתו כי הבחור הצעיר הזה יתאים לתפקיד השוטר בסרט "זאנג'יר",פרקאש התרשם מאמיטב והחתים אותו לתפקיד השוטר "ויג'אי".
מכאן בעצם החלה ההצלחה הכבירה של אמיטב,הסרט "זאנג'יר" שבר קופות בהודו ובעולם,אין סוף שבחים לבימוי,לתסריט של סלים-ג'וויד,לג'יה באדורי וכמובן לשחקן הראשי אמיטב בצ'אן שמסרט זה החלו לכנותו "הצעיר העצבני".
אמיטב התמודד בשנת 73 לתפקידו בסרט "זאנג'יר" בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר,אך השחקן רישי קאפור גרף את הפרס עבור משחקו בסרט "בובי" ,אמיטב התמודד בנוסף על תפקידו המשובח בסרט "נמאק הארם" וזכה לפרס הפילם פייר השני שלו עבור משחקו בסרט זה בתפקיד שחקן המשנה.
לאחר הצלחת סרטים "נמאק הארם" ו "זאנגיר" ,אמיטב נתפס בעיני מעריציו "כצעיר עצבני" ,והמשיך לשחק בסדרת סרטים מצליחה בניהם הסרט "דיוואר" (החומה) שזכה להצלחה מסחררת בשנת 1975, וחיזק את מעמדו של אמיטב בתעשיית הקולנוע ההודי.
באותה שנה עלה לאקרנים הסרט ההודי המדובר ביותר "שולאי" (להבות) ,שנחשב עד היום לאחד הסרטים ההודיים הגדולים שהודו הפיקה עד כה,אמיטב ודרמנדרה זכו לאהדה רבה עבור משחקם בסרט זה .

יאש צ'ופרא שביים את הסרט "דיוואר" היה נחוש כי אמיטב יתאים לגלם תפקיד רומנטי שונה מתפקידו בסרט "דיוואר" וליהק לסרטו "קאבי קאבי" את אמיטב לתפקיד הראשי , כדמות רומנטית שונה מאלו שאמיטב גילם עד כה, הסרט זכה להצלחה רבה,והקהל שוב גילה אהדה לאמיטב בתפקיד שונה מאלו שגילם עד כה.

יש לציין שבשנים 1975-1976 ,אמיטב שיחק בלהיטים גדולים ששברו קופות בהודו וגרמו לאמיטב להיות הסופר סטאר הענק של אותם השנים , אמיטב גילם דמויות שונות, סרטים קומיים שזכו להצלחה רבה ,להלן מס' סרטים מצליחים בין השנים 1975-1976:
דיוואר
שולאי
הרא פארי
צ'ופקא צ'ופקא
זאמיר
אדלאט

בשנת 1977 ,ליהק הבמאי הגדול מנמוהאן דסאי , את אמיטב לסרטו "אמאר אקבר אנטוני "(אם תשאלו אותי הסרט הטוב ביותר של אמיטב),השחקנים ששיחקו בסרט זה מלבד אמיטב היו וינוד קאנה ורישי קאפור,מנמוהאן דסאי ציין בראיון לפני מס' שנים כי כוכבי הסרט פיקפקו בהצלחת סרט זה ופחדו שהסרט יכשל ,ואף הציעו למנמוהאן לשנות את שם הסרט,אך שהסרט עלה לאקרנים וזכה להצלחה מסחררת,הודו כולם כי טעו,והבימאי צדק ,מנמוהאן הבטיח לאמיטב שאחרי סרט זה יכנו אותו "אנטוני באי" (ANTHONY BHAI) ואכן זה קרה ,אמיטב ציין באחת מראיונתיו בעבר שאחרי הצלחת הסרט,החלו לכנות כאנטוני ואף לבקש חתימות לא עם השם אמיטב אלא אנטוני.
הסרט "אמאר אקבר אנטוני" זיכה את אמיטב בפרס הפילם פייר עבור השחקן הטוב ביותר לשנת 1977,ומכאן החלו אמיטב ומנמוהאן היסטוריה קולנועית שגרמה לאמיטב להתחזק ולהעצים את שמו בתעשיית הקולנוע ההודית.
לאחר "אמאר אקבר אנטוני" אמיטב פצח בסדרת סרטים כה מצליחה,שגדולי הבימאים בהודו הבינו כי הקהל רוצה את אמיטב על המסך הגדול בכל תפקיד,השגעון שנקרא "אמיטב בצ'אן" החל להיות חידק שלא יוצא ממוחם של הקהל בהודו ובעולם,גדולי הבמאים והמפיקים בהודו המשיכו לביים סרטים גדולים לאמיטב ששברו את הקופות בהודו,יש לציין שסרטי אמיטב באותם השנים רצו מס' שנים בקולנוע ,שלאגרים כגון:
מוקדאר קא סיקנדאר(כוחו של גורל)
דון(סרט שאמיטב זכה בו לשחקן הטוב ביותר לשנת 1978)
קאלה פטאר(האבן השחורה)
קסמה ואדה(אחים לנצח)
סוהאג
מיסטר נטווארלאל
טרישול
ההצלחות הרבות האלה גרמו לקהל בעולם להעריץ את אמיטב בצורה מסחררת,במדינות רבות בעולם הקהל דרש הקרנות של סרטי אמיטב באופן בלתי רגיל,והתוצאה אמיטב הפך לכוכב קולנוע בינלאומי.

בתחילת שנות ה-80 ,אמיטב המשיך לשחק בסרטים שהפכו ללהיטים גדולים,כמו כן יש לציין כי השירים בסרטי אמיטב הפכו לשלאגרים גדולים,הבימאים דרשו מהמוזיקאים שישקיעו את כל כוחם בפסי הקול בסרטי אמיטב,לא סתם פסי הקול של הסרטים,קאבי קאבי,אמאר אקבר אנטוני,שארבי זכו לפס הקול הטוב ביותר במשך השנים.

בחזרה לשנות ה-80 אמיטב שיחק בסדרת סרטים מצליחה ביותר שפשוט כבשה את המעריצים בהודו ובעולם סרטים כגון שאן,דו אור דו פאנצ'(הכופר),יארנה(ידידים) ,דוסאטנה,נאסיב,קאליה,סטה פא סטה,לאווריס,ואף ברסאט קי אק ראט(לילה גשום) היו שוברי קופות גדולים,וההצלחה המסחררת של סרטים אלו רק חיזקה את ההערצה לאמיטב.

בשנת 1981 אף יצא הסרט סילסילה(רומן) בבימוי של יאש צ'ופרא,סרט מדובר מאד בשנות ה-80,בסרט זה אמיטב גילם משורר שעושה ייבום ומתחתן בעצם עם ארוסת אחיו שנהרג בתאונת מטוס,בסרט זה שיחקו אמיטב בצ'אן,ג'יה בצ'אן,ריכה,שאשי קאפור,סנג'יב קומאר בתפקידים הראשיים,
ג'יה באותם שנים לא שיחקה בסרטים עקב פרישתה מעולם הקולנוע לטובת חינוך ילדיה,אך הבימאי יאש צ'ופרא ביקש מאמיטב באם אשתו יכולה לגלם את התפקיד של שובא בסרט סילסילה,אמיטב ציין בפני יאש כי אין לו בעיה עם בקשתו, רק שצריך את הסכמתה של ג'יה,יש לציין כי הסרט כמעט החל בצילומים עם השחקניות פרווין באבי בתפקיד של ריכה (צנדני) וטינה מונים בתפקיד של ג'יה (שובה),מה שקרה ברגע האחרון שינה את החלטתו וליהק את ריכה וג'יה לסרטו החדש סילסילה.

באותם השנים התקשורת דיברה המון על יחסי רומן אמיתיים בין אמיטב לריכה ,סיפור שנמשך הרבה שנים,אך כפי שכולם יודעים אמיטב הכחיש זאת ,אך דעתי האישית שאכן היה שם משהו שנרקם עם השנים ונמשך כמה שנים.

הסרט סילסילה היה סרט מודרני שעוסק בבגידה ,רומן אסור ,סרט עם תוכן שלא היה אופייני לאותם השנים,הסרט נחל כשלון ולא הצליח בבתי הקולנוע עד היום יש לציין כי יאש בכל ראיון מציין כי "סילסילה" הסרט הטוב יותר בקריירה שלו,מה שכן פס הקול של הסרט זכה להצלחה רבה בייחוד השיר של אמיטב ששר בקולו האמיתי "ראנג בארסה ביגה" (שאביו של אמיטב הריוואנש ראי בצ'אן כתב בעצמו)

לאחר 1982 אמיטב כיכב בשלושה סרטים שהיו ללהיטים גדולים:שאקטי,נאמק הלאל,ובמיסל-
בסרט שאקטי אמיטב הגשים חלום ילדות,לשחק בסרט עם השחקן המועדף עליו דיליפ קומאר,בסרט זה דיליפ גילם את אביו של אמיטב,מדובר בסרט מאד משמעותי בקריירה של אמיטב ואף של דיליפ,הסרט זכה לשבחים רבים בינהם לפרס השחקן הטוב ביותר(דיליפ קומאר) והסרט הטוב ביותר לשנת 1982,יש לציין שאמיטב התמודד יחד עם דיליפ על משחקו בסרט "שאקטי"(במאי-ראמש סיפי(שולאי).
הסרט "נמאק הלאל" נחשב לקומדיה המדוברת ביותר של אמיטב בקריירה שלו באותן השנים,בסרט כיכב ידידו של אמיטב שאשי קאפור שבשנות ה70 ותחילת שנות ה80 כיכבו בשלאגרים מדהימים שגרמו לאוהבי הקולנוע ההודי לאהוב כאחד את הצמד אמיטב -שאשי (דיוואר,טרישול,קאלה פטאר,סוהאג,קאבי קאבי,סילסילה,שאן,דו אור דו פנאצ') נמאק הלאל היה שלאגר ענק ופס קול הסרט זכה לשבחים רבים,בין היתר הזמר הגדול קישור קומאר גרף את פרס הפילם פייר עבור השיר "פאג גונגרו מירה נאצ'יטי".
נמאק הלאל היה סרטם האחרון של אמיטב ושאשי כצמד ,לאחר מכן שאשי ביים לאמיטב את הסרט "אג'ובה" והם ניראו במקצת יחד בסרט "אקיילה" בשנת 1991.
בשנת 1983 אמיטב פצח בסרט "פוקאר" (הזעקה) בבימוי של ראמש בהאל שביים את הסרט "קאסמה וואדה" (אחים לנצח),ראמש שוב ליהק את אמיטב וראנדיר קאפור,הסרט זכה להצלחה רבה,ופס קול הסרט נחשב עד היום לאחר מפסי הקול הטובים מסרטי אמיטב,אמיטב שר בקולו את השיר הפופלארי TU MAIKE MAAT JAIO שהיה ללהיט גדול בכל הזמנים.
הסרט "אנדה קאנון" (חוק עיוור) נחל גם הוא להצלחה רבה ,אמיטב בתפקיד שחקן המשנה בסרט,יש מציינים כי סרט זה ללא כיכובו של אמיטב לא היה נוחל הצלחה ,בעצם אמיטב גרם לסרט להצליח.
הסרט נסטיק (ללא אמונה) גם כן זוכה להצלחה ב 1983 ,כמו תמיד הקסם בסרטי אמיטב -אמג'ד חאן תמיד עבד.
ואז מגיע הסרט מהאן (האציל) שאמיטב מגלם בו שלושה תפקידים אב ושני בנים,שירים יפים,שחקניות יפות (פרווין וזינאט) אמיטב שוטר,יש מכות,ריקודים בקיצור מגש שלם עם כל התבלינים,אבל למרות הכל בהשוואה לסרטים אחרים הסרט זכה להצלחה אך לא כבירה.
ואז מגיע הסרט הגדול "כולי" שכולם חיכו לו ,מדוע בעצם חיכו לסרט הזה כ"כ.....
בשנת 1983 יצאו לקולנוע חמישה סרטים של אמיטב, פוקאר(הזעקה), אנדה קאנון(חוק עיוור), נסטיק(ללא אמונה)ומהאן, בו אמיטב גילם 3 תפקידים.
הסרט החמישי הינו "כולי" שאת הסרט ביים לא אחר ממנמוהאן דסאי (אמאר אקבר אנטוני,פרווריש,סוהאג,דייש פרימי,נאסיב). לאחר התאונה הקשה של אמיטב בשנת 1982, 26/7/82 אמיטב כמעט ואיבד את חייו בעת פציעה קשה בבטנו על הסט. הודו נכנסה לתדהמה עקב הפציעה הקשה שכמעט גרמה למותו של הכוכב. ג'יה אשתו מספרת כי אמיטב מת מוות קליני ושב לחייו לאחר מספר דקות.
אמיטב חוגג מידי שנה פעמיים יום הולדת, פעם ביום בו ניצל מחייו ופעם ביום הולדתו הרגיל.
כל המעריצים בעולם התפללו למענו שיחלים במהרה ואף רה"מ הודו בזמנו, אינדירה גנדי באה לבקרו בבית החולים.
לאחר החלמתו של אמיטב אימו טאג'י בצאן ובימאי הסרט מנמוהאן התייעצו יחד והחליטו שסיום הסרט חייב להשתנות. בתסריט המקורי של "כולי" אמיטב היה אמור למות בסוף הסרט, אך בשל התאונה הקשה של אמיטב על הסט, החליטו לשנות את הסיום ושאמיטב לא ימות בסרט זה.
התודה שאמיטב מודה בסיום הסרט הינה אמיתית, לכל קהל המעריצים בעולם שהתפלל עבורו.
אמיטב אמר בהינדי
"Main to chala gaya tha,
laut aaya hoon to bus aapki duaon se
פירוש המשפט:אני עזבתי, אך חזרתי אליכם הודות לתפילות שלכם.
"כולי" בסופו של דבר יצא בנובמבר 1983 יותר משנה לפציעה של אמיטב-והפך ללהיט ענק בקריירה של אמיטב.
מהאן יצא לקולנוע באפריל 83.
המעריצים חיכו יותר מחצי שנה לסרט "כולי".

בשנת 1984 אמיטב שיחק בשני סרטים מאד מדוברים :שארבי(השיכור) ואינקליאב.
שארבי נחשב עד היום לאחד הלהיטים הגדולים של אמיטב,אני אישית מכיר המון מעריצים מרחבי העולם שמבחינתם שארבי הסרט הטוב ביותר של אמיטב.
פס קול הסרט זכה לפרס המוזיקה הטובה ביותר לשנת 84 בטקס הפילם פייר,את השירים בסרט הלחין באפי להירי,את הסרט שארבי ביים פרקאש מהרא הגדול,וקישור קומאר זכה לפרס זמר השנה עבור השיר "מנזילאי".
אינקילאב לא היה ללהיט גדול כשארבי,מדובר בסרט פוליטי שנחל הצלחה אך לא שבר קופות כמו שארבי.
בשנת 85 אמיטב כיכב בשני סרטים,הסרט הגדול ואחד המועדפים על מעריציו בארץ נקרא "מארד" בישראל הופץ בקלטת וידאו עם השם "רמבו הודי " למי שזוכר,שוב מנמוהאן דסאי מקסים את הקהל בסרט מסאלה זה,מארד שבר קופות ונחל הצלחה כבירה.
הסרט השני בשנה זו היה "גירפטאר" אמיטב אמנם לא כשחקן ראשי אך משחק לצד קמאל הסאן בפעם הראשונה,הסרט נחל גם כן הצלחה טובה,אבל אם תשאלו אותי באופן אישי,גיראפטר לא ברשימה המובילה שלי(אגלה לכם משהו אני לא "הכי" מחבב את קמאל הסאן וראג'ניקאנט,הם יותר טובים לדרום הודו).
1986-אמיטב מככב בסרט אחד בלבד ,אבל איזה סרט ענק,גדול,מדהים,כל מילה שאומר לא יכולה לתאר את העוצמה של הסרט AAKHREE RASTTA.
מדובר באחד הסרטים הטובים של אמיטב בקריירה שלו,אצלי הוא בעשיריה המובילה של אמיטב,משחק מדהים של אבא ובן(אמיטב בתפקיד כפול)דיאלוגים חזקים,סרט מרהיב,לכל מי שעדין לא צפה באחרי רסטה..זה הזמן...מדובר באחד הסרטים החזקים של אמיטב....

ההמשך יבוא.........

  (1 מדרגים) לחץ על הכוכבים לדירוג
 6 תגובות  |     הוספת תגובה
עליך להתחבר למערכת או להירשם לביצוע פעולה זו
יפה מאוד  קונדסית באצ'אן

כל הכבוד לך. מחכים כאן להמשך....
01:42  16/07/2009
   
לכבוד ה-2 באוגוסט  סיגליי

נשמח לשמוע את ההמשך המרתק לקו"ח של אמיטב מכולי והלאה.
בעיקר לאור העובדה שאמיטב חוגג את יום הולדתו המיוחד-יום הפציעה שהיה במצב של מוות קליני וחזר לחיים, בכל 2 לאוגוסט.
21:11  04/08/2009
   
למשה ספיר שלום וברכה.  כוכי לדאני

אתה ממש גאון . הרבה זמן אני מחפשת כתבות על ההודים, השחקנים ןהשחקניות .יש אוהדת מספר אחת שלהם עוד מגיל קטן הורי לקחו אותי לראות את הסרטים ההודים הראשון היה הנודד ,סרט מעולה של ראג' קפור, אפילו ביתי הקטנה קבלה את חיידק הסרטים ההודים. אני שמחה שיש אנשים מקסימים כמוכם שעושים אתרים כאלה ישר כוח לך וגם לדודו כהן בתודה וחג שמח לכם.
11:39  17/03/2010
   
אתי   אתי טויזר

יפה מאוד! עכשיו מחכים לשנת -87 להמשך עלילותיו של אמיטב נקווה שההמתנה לא תהיה ארוכה
17:45  24/06/2010
   
אתי  אתי טויזר

רק עכשיו שמתי לב שהכתבה הזאת מישנת -2008 מה קורה איפה ההמשך????
17:46  24/06/2010
   
אמיטב בצאן  רחל אוחנה

הייתי מאוד רוצה סרטים וכל מיני דברים שקשורים באמיטב בצאן המלך של כל הזמנים
19:37  29/04/2011
   
חזרה לרשימת כתבות »   
  RSS  |   הוסף למועדפים www.india51.co.il/amitav

דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחתי סיסמה?
זכור אותי
משתמש חדש?
לחץ להרשמה!